TEPELNOIZOLAČNÉ SKLÁ | Oknosystém s.r.o

TEPELNOIZOLAČNÉ SKLÁ


NÍZKOEMISNÉ SKLÁ

Vychádzame v ústrety očakávaniam našich čias a stavebným technológiám. Preto sme do našej ponuky pridali viacvrstvové trojkomorové sklenené tabule s hodnotou súčiniteľa tepelného prestupu od 0,4 [W/(m2 K)]. Je to spojené s dodatočnou komorou v zasklení, a kvôli dosiahnutiu takejto hodnoty vyrábame viacvrstvové sklenené tabule s celkovou šírkou až do 58 mm, pričom je nevyhnutné niektoré sklá kaliť. Pri kalení využívame technológiu s vzduchovým vankúšom a nie tradičné keramické valčeky, vďaka čomu sa vyhýbame poškodeniu tvaru skla po tepelnej úprave. Zlepšenie parametrov zvyšuje hmotnosť sklenenej tabule do 40 kg/m2. Mení sa tiež súčiniteľ priepustnosti svetla Lt, ktorého hodnota je horšia približne o 8% v porovnaní so sklenenými tabuľami, pri ktorých sa používajú štandardné nízkoemisné povlaky.

BEZPEČNOSTNÉ SKLÁ

Sú to sklenené tabule, ktoré, v závislosti od typu stavby, zabezpečujú rôzne funkcie - chránia pred vlámaním, obmedzujú riziko zranenia úlomkami skla v prípade ich rozbitia a riziko vypadnutia. Vzhľadom na to, že štandardne je sklenená tabuľa, ktorá má ochrannú funkciu hrubšia ako druhá tabuľa v súprave a obsahuje PVB fóliu s určitými tlmiacimi vlastnosťami, sú sklenené tabule Effector Lamino Effect charakteristické lepšími vlastnosťami ochrany proti hluku. Lamino Effect takisto filtruje väčšinu UV lúčov, čo znamená maximálnu ochranu všetkých prvkov vystavených pôsobeniu slnečných lúčov.

PROTISLNEČNÉ SKLÁ

Už mnoho rokov hľadajú projektanti budov nové materiály na produkciu fasád a v dnešnej architektúre našlo sklo širokospektrálne využitie. Domy, kancelárie, verejnoprospešné budovy sú plné svetla, avšak vysoká úroveň priehľadnosti skla môže viesť k prehrievaniu miestností a k vysokej priepustnosti UV žiarenia.

Aby to architekti nedopustili, potrebujú moderné riešenia v oblasti sklenených tabúľ montovaných do fasád a odpoveďou na tieto požiadavky sú protislnečné sklá Effector Sun Effect. V týchto sklenených tabuliach sa využíva sklo vyrábané procesom rozprašovania kovov alebo oxidov kovov, čo umožňuje získanie ultra tenkej vrstvy, jednoliateho vzhľadu a najvyššej optickej kvality.

OZDOBNÉ SKLÁ

Ornamentálne sklo používané v ozdobných sklenených tabuliach Effector beauty Effect má nižšiu priehľadnosť spôsobenú rozptylom svetelných lúčov na jeho vzorovanom povrchu. Kvôli svojim úžitkovej a dekoračnej hodnote má široké využitie v bytovej i priemyselnej výstavbe, napr. pri zasklení priečok a dverí v rôznych verejnoprospešných budovách a v termoizolačných súpravách. Široká škála vzorov a farieb umožňuje architektom aj používateľom voľne tvarovať priestor tak v bytovej ako aj v priemyselnej výstavbe. Ozdobné sklo je produkované metódou valcovania, pričom jeden z valcov obsahuje vzor, ktorý je následne vytláčaný na povrch skla. Efekt čiastočného zamaskovania či zatemnenia získaný pri použití tohto skla môže byť dosiahnutý prostredníctvom prefarbenia taveného skla na hnedú farbu alebo výberom menej alebo viac diskrétneho vzoru. Svetlo pri kontakte s ozdobným sklom podlieha čiastočne odrazu a čiastočne rozptylu, čo je určené tvarom a veľkosťou vzoru ornamentu. Vzájomný vzťah týchto dvoch javov vplýva na pozorovaný stupeň blikania a zatemnenia. Ozdobné sklo zvyčajne prepúšťa len o niečo menej svetla ako bezfarebné sklo.

ŠPECIÁLNE SKLÁ

Použitie nízkoemisného skla a vyplnenie medzisklenného priestoru vzácnym plynom spôsobujú značný nárast tepelnej izolácie vrstveného skla, avšak jeho hrany sú od seba oddelené a spojené materiálmi s oveľa vyššou tepelnou vodivosťou.

Do ponuky špeciálneho skla patrí:

  • kalené sklo
  • kalené a nekalené sklo s antireflexnou vrstvou AR
  • nepriestrelné sklo
  • žiaruvzdorné sklo (trieda E, EI)
  • emailové sklo
  • sklo s otvormi a výrezmi
  • ozdobné sklo so sieťotlačou
  • ohnuté sklo

Príslušenstvo - tepelnoizolačné sklá