VONKAJŠIE ŽALÚZIE | Oknosystém s.r.o

VONKAJŠIE ŽALÚZIEChcete mať maximálnu kontrolu nad slnečnými lúčmi a zároveň elegantne dotvoriť vzhľad vašej fasády? Vonkajšie hliníkové žalúzie sú najúčinnejsím prostriedkom pri regulácii slnečných lúčov vstupujúcich do miesnosti. Ich najväčšou výhodou v porovnaní s roletami je fakt, že hliníkové lamely môžu byť nastavené tak, aby do interiéru vždy prepúšťali len ideálnu svetelnú hladinu. Nikdy nie veľa a nikdy nie málo. Vonkajšie žalúzie sú v dnešnej dobe najpopulárnejším vonkajším tienením.

Najpredávanejšie vonkajšie žalúzie Z-90

Celotieniace vonkajšie žalúzie Z-90 sú najdokonalejším typom vonkajších žalúzií. Lamely v tvare písmena Z so šírkou 90 mm sú na hranách opatrené tesnením, ktoré zaisťuje dokonalé zaklapnutie a tým aj maximálne tienenie. Lamely môžu byť vedené vo vodiacich lištách alebo v lanku, ktoré žalúzie zafixujú v správnej polohe . Celotieniace vonkajšie žalúzie s vedením vo vodiacich lištách sú pri silnom vetre viac odolné a menej hlučné ako žalúzie s vedením v lanku. Z pestrej ponuky farieb si vyberiete práve tu lamelu, ktorá bude k vášmu domu najviacej ladiť.

Efektívne vonkajšie žalúzie Z-70

Vonkajšie žalúzie Z-70 sú technicky totožné s vonkajšími žalúziami Z-90. Vďaka menšej šírke lamiel pôsobí na okne jemnejším a vzdušnejším dojmom. Lamely v tvare písmena Z sú na hranách opatrené tesnením, ktoré zaisťuje dokonalé a tiché doklapnutie a maximálne tienenie, ktoré je takmer totožné ako u vonkajších roliet. Lamely môžu byť vedené vo vodiacich lištách alebo v lanku, ktoré žalúzie zafixujú v správnej polohe. Vonkajšie žalúzie s vedením vo vodiacich lištách sú pri silnom vetre viac odolné a menej hlučné ako žalúzie s vedením v  lanku. Z pestrej ponuky farieb si vyberte práve tú lamelu, ktorá bude vášmu domu najviacej svedčať.

ROZDIEL MEDZI TYPMY Z-70 A Z-90

  • šírka lamely (Z-70=70 mm, Z-90=90 mm)
  • typ Z-70 má lamely hustejšie nad sebou a lamely vytvárajú väčší nábal
  • typ Z-70 sa hodí do miest s užším ostením
Príslušenstvo - garážové dvere